• Szaloniki, Makedónia ékköve
  • Szaloniki, Makedónia ékköve
  • Szaloniki, Makedónia ékköve
  • Szaloniki, Makedónia ékköve
  • Szaloniki, Makedónia ékköve
  • Hogyan működik a Brancs?
  • Hogyan működik a Brancs?
  • Utazás, szabadidő
  • Oszd meg!

Szaloniki, Makedónia ékköve

A várost i. e. 315-ben alapította Kasszandrosz makedón uralkodó, s a feleségéről – aki egyben Nagy Sándor húga is volt –, Thesszalonikéről nevezte el. Tovább olvasok ›
Sikeres kampány, köszönjük!A kampány lezárult, az értékesítés egyelőre szünetel
A projekt 25% teljesült
Célösszeg:
45 000 000 Ft
Teljesült:
11 200 000 Ft *
* A gyűjtött összeg a kampány zárásának időpontjában érvényes értéket tükrözi

Termékek

  • dsadsada

    dsadsada

    10 000 Ft

    20 000 Ft
    -50%
    Kampány lezárult, jelenleg nem rendelhető
A Brancs összeköti az ötletgazdákat és a vásárlókat a cél megvalósulásáért.
A támogatásért cserébe exluzív termékekhez juthatsz hozzá.
100% visszafizetési garancia, a pénzed a Brancsnál van biztonságban a sikeres gyűjtésig.

Szaloniki

Nekünk magyaroknak elsősorban egy homokos tengerparti nyaralás jut az eszünkbe, ha egy görögországi utazásról esik szó, pedig Athén vagy Thessaloniki is éppannyira remek választás akár egy rövidebb kiruccanásra is, mint a jóval felkapottabb London, Párizs vagy Barcelona. Athén egy nyüzsgő életű, közel 4 milliós nagyváros, míg Thessaloniki egy nyugodtabb, kevésbé ismert utazási célpont sok érdekes helyi látnivalóval és környékbeli kirándulási lehetőséggel.
Feltöltődésre és kikapcsolódásra egész évben tökéletes választás, áprilistól októberig akár még strandolhatunk is egy jót a tengerparton.
Közúton 1020 km-re fekszik Budapesttől, ami kb. 20 órás buszozás, vagy autózás után érhető csak el. Repülővel azonban kevesebb mint másfél órás az utazás. A repülőtér közvetlenül a tengerparton található, leszállás előtt pedig megcsodálhatjuk az 1,1 milliós várost madártávlatból is.
Vár
Az 1,1 millió lakosú Thessaloniki Észak–Görögország közlekedési és gazdasági központja. Hangulata, életritmusa hűen tükrözi a mediterrán világ hangulatát. Annak aki ide készül egy Athénnál nyugodtabb, élhetőbb nagyvárost kell elképzelni. A kikötőtől egy fantasztikusan szép 5-km hosszú, széles parti sétány vezet a városba. Az út mentén parkokkal, szobrokkal kocogókkal és kerékpárosokkal lehet találkozni. Az egész város olyan mint egy nagy szabadtéri múzeum. Ha önállóan szeretnénk felfedezni a legfontosabb látnivalókat gyalogosan, vagy akár kerékpárral is könnyedén megtehetjük,de akár egy félnapos városnézésre is befizethetünk ami kb. 20 eurónkba kerül majd.A városban járva-kelve sok fiatallal fogunk találkozni, hisz Thessaloniki egyetemi város is. Ha valaki nyaralással is kombinálni szeretné az utazását, egy- másfél órányi autózással több üdülőhely közül is tud választani.

Termékekről

Látnivalók Thessalonikiben

A Fehér torony a város központi építménye. Az alsóvárosból gyönyörű kilátás nyílik a tengerpartra, s megannyi ógörög és bizánci emléket tekinthetünk meg Thessaloniki ezen részén. És persze nem szabad kihagyni Nagy Sándor szobrának megtekintését sem, ha a városban járunk és van lehetőségünk és kedvünk elidőzni egy kicsit az egyik legnagyobb történelmi személyiségnek emléket állító téralkotás közelében.
A Városfal sok helyütt eredeti pompájában mutatja meg a régi történelem nyomait, míg az olyan, elvitathatatlan szépségű templomok, mint a Szent Dimitriosz, vagy a Hagia Szofia már a későbbi idők változásairól tesznek tanúbizonyságot.
A török bazár a bevásárlónegyed és a mindig nyüzsgő tengerparti sétány az év bármely szakaszában lehetőséget nyújt a kellemes és egy pillanatig sem unalmas városnézésre és időtöltésre.

Történelem

A város Makedónián belüli, önálló városállamként született meg Krisztus előtt 315-ben (nagyjából a második századra lett teljesen önálló), amikor Kasszandrosz megalapította, elnevezve fiatal és szépséges feleségéről, hódító Nagy Sándor húgáról, Thessalonikéről. Krisztus előtt 168-ban Thessalonikit is bekebelezte a Római birodalom. A Via Egnatia, az egykori híres kereskedelmi útvonal Thessalonikin vezetett keresztül, ami nem véletlen, hiszen kikötőinek köszönhetően mindig is jelentős kereskedelmi központ volt. Az első század környékére már komoly zsidó jelenlét volt tapasztalható a városban, aminek tanúbizonysága volt a zsinagóga megépítése is. Szent Pál apostol is járt második zarándokútjának során Thessaloniki városában, ahol a templomban ugyanúgy tartott prédikációt, mint a zsinagógában. 476 után a keletrómai Birodalom része lett (később Bizánci Birodalom). 700 környékén szláv telepesek érkeztek a városba, Szent Cirill és Metód ebben az időben születtek, s innen indultak északi térítőútjukra, melynek eredményeképpen, vagy legalábbis az ő közbenjárásuk hatására is, megszületett az ószláv nyelv. Az 1200-asévek környékén újabb fejlődési hullám volt tapasztalható a város életében, amikor is szicíliai hódítók elfoglalták a területet. Az új berendezkedés nem tartott tovább negyven évnél, s Szaloniki újra Bizánc része lett.
A XIV. század végén török fennhatóság következett, aztán újra bizánci vezetést kapott az addigra már abszolút a második legnagyobb görög városnak tekinthető Thessaloniki. 1430-tól aztán egészen a XX. század elejéig a Török Birodalom része volt Thessaloniki, s ez a hatalmas idő lényegében teljességgel átformálta a várost kulturális és strukturális értelemben.

Csapat

Fakultatív programok

  • Csúszdapark Szalonikiben
  • Görög estú
  • Kalózhajó

Menetrend

Kampány ajánló